Köyden Göçün Sebebi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Köyden Göçün Sebebi

Mesaj  Admin Bir Perş. Mayıs 29, 2008 3:28 pm

Köyden Göçün Sebebini Tartışalım
Admin
Admin
Admin

Kullanıcı profilini gör http://karahacili.web-rpg.org

Köyden Göçün Sebebi

Mesaj  Admin Bir Perş. Mayıs 29, 2008 3:31 pm

Arkadaşlar köyden göç olmasının sebebini kimi arkadaşlarımız maddiyattan geçim sıkıntısından kaynaklandığını kimi arkadaşlarımızda köyde dedikodunun olması yüzünden insanların huzur içerisinde yaşayamadığından dolayı göçmek zorunda olduğunu belirtmektedirler.
Herkesin düşüncesi farklı olabilir sonuç olarak ta belki bir ihtimalde olsa köylerden göçün sebepleri engellenebilir mi?
Engellenirse neler yapılması gerekmektedir.
Admin
Admin
Admin

Köyden Göçün Sebebi

Mesaj  Admin Bir Perş. Mayıs 29, 2008 3:31 pm

Benim Şahsi fikrim göçün sebebi maddiyat olduğunu düşünüyorum.Ama dedikodudan rahatsız olup köyü terk edenlerde vardır diye düşünüyorum
Admin
Admin
Admin

el sebep

Mesaj  zehirlideynek Bir Salı Haz. 03, 2008 4:00 pm

eminim bu mesajları yazan arkadaşların hepsi köyün dışındadır ve sorsun kendine neden ben köyde yaşamıyorumda köy dışında yaşıyorum diye o zaman sebep aramaya gerek kalmaz neden göç var neden herkes terk ediyor -------------zehirlideynek
zehirlideynek
1
1

Kullanıcı profilini gör

Geri: Köyden Göçün Sebebi

Mesaj  esma Bir Salı Tem. 08, 2008 12:13 am

selam biz cekerege goctugumuzde ilkokul 4 de gidiyordum tabiki yoksulluktan goctuk ben belcikanin bir koyunde kaliyorum simdi bizim buyuk sehirlerden daha cok gelismis durumda cok fark var turkiyede koylere devlet hic yatirim yapmiyor sorun ondan kaynaklaniyo adam napsin bi yazin 3 veye 4 donum tarlasini ekiyo kis boyu onu yiyo onlada gecim olmuyo simdi saade buyuk lerimizin mezarlari kaldi aileden kimse kalmadi koyde ama yinede hasret mitmiyo koye gurbette olunca sartlar ne olursa olsun yinede cok ozluyon dogdugun buyudugun yeri herkese selamlar

esma

Kullanıcı profilini gör

'köylü milletin efendisidir' M.Kemal ATATÜRK

Mesaj  zehirlideynek Bir Salı Tem. 08, 2008 10:37 am

emekçi olan köylüdür çalışan köylüdür sıfırdan üreten köylüdür eğer dünyada gerçekten çalışmak için çalışan varsa oda bence köylüdür. köyde yaşamak bence daha doğaçlama daha gerçekçi ama köy kültürüde deişen dünyaya ayak uydurmak zorunda kalıyor yani köylerde de büyük değişimler var artık eskiden ihtiyaç hissedilmeyen şeyler şimdi köyde olmak zorunda gibi bişey oldu yani artık üretiminde hazırına alışıyoruz normal yaşarken herşey olması gerektiği için oluyodu ama şimdi şehir merkezinden gelip koyde normal bi gün geçirince aaaaa çok güzel bi gün geçirdik temiz hava doğayla iç içeydik filan diyoruz farkındaysanız artık piknikten dönerken yorgun düşmüş dönüyoruz yani doğallığın kayboluşu
zehirlideynek
1
1

Kullanıcı profilini gör

Geri: Köyden Göçün Sebebi

Mesaj  Sponsored content

Sponsored content

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön